Kararmış Olan Gümüş Yüzük, Gümüş Kolye Nasıl Parlatılır? Gümüş Aksesuar Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kombinlerimizin vazgeçilmez tamamlayıcısı gümüş yüzüklerimizin, kolyelerimizin zamanla kararak göz alıcı görüntüsünün kaybolması sonucunda çoğu kişi pratik olarak nasıl parlatabileceğini merak etmektedir. Parlatma işleminin hızlı, ekonomik ve sonucunun etkili olması çok önemlidir. Peki gümüş aksesuarlarımız neden kararır?

Unutulmamalıdır ki gerçek gümüş madeninden üretilen takıların her zaman kararma riski vardır. Gümüşün kararması sadece gümüşün yüzeyinde oluşan bir etkileşimdir. Dış etkilere karşı gümüş madeninin verdiği tepkiler sonucunda oluşmaktadır. Sonuç olarak gümüş ürünler açıkta bırakıldığı ve uzun süre kullanılmadığı zamanlarda zamanla oksitlenebilir, kararabilir, solabilir. Gümüş aksesuarlarımız kişiden kişiye değişebilen vücut asit oranlarından kararabilir. Ellerinizi yıkamadan önce suyla veya sabunla temastan önce gümüş yüzüklerinizi çıkarmanız ömrünü uzatacaktır.

Biz de sizler için bir araştırma yaparak gümüş aksesuarlarınızı nasıl parlatabileceğinize dair bir derleme oluşturduk. Hadi beraber bu işlemi nasıl gerçekleştirebileceğimize bakalım.

İlk olarak yapabileceğiniz yöntem kararmış gümüş aksesuarınızı diş macunu yardımıyla nazikçe temizlemektir. Bir parça pamuk üzerine sürülen diş macunu ile yüzüğünüzü hafifçe ovarak parlatabilirsiniz. Bu yöntem hızlı olduğu kadar evde olan malzemelerle gerçekleştirildiğinden ekonomik de olmaktadır.

Sirkeli su ve karbonat karışımıyla da gümüş aksesuarlarınızı parlatabilir, eski haline döndürebilirsiniz. Bir bardak su içine 2 yemek kaşığı sirke ve 2 yemek kaşığı karbonat koyarak gümüş yüzük, kolye vb. aksesuarınızı içinde yarım saat bekleterek bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Limon suyu asidik yapısı ile gümüş aksesuar parlatmada bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Bir bardak su içerisine bir limonun suyunu sıkın, ardından bir tatlı kaşığı tuz ile karıştırıp, karışımın içerisine gümüş takınızı koyun. Yarım saat beklettikten sonra su ile durulayın. Farkı siz de göreceksiniz.

Tüm bu yöntemlerin yanı sıra gümüş parlatma sıvılarını satın alarak bu işlemi daha da profesyonelleştirebilirsiniz.

Erkek Yüzük Ürünlerimizi İncelemek İçin Linke Tıklayabilirsiniz. http://www.takilingo.com/taki/yuzuk/gumus-erkek-yuzuk/

Erkek Kolye Ürünlerimizi İncelemek İçin Linke Tıklayabilirsiniz. www.takilingo.com/taki/kolye/erkek-gumus/

Sağlıklı, Mutlu, Huzurlu Günler Dileriz

Takılingo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Takılingo
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?