Anneler Günü Ne Zaman Kutlanır? Anneler Günü İçin Hediye Fikirleri Nelerdir?

Anneler Günü Hediyeleri

Doğduğumuz andan itibaren hayatımızın vazgeçilmez parçası olan annelerimiz, yaşamımızın her parçasında yanımızda olmaktan asla vazgeçmeyen koruyucu meleklerimizdir. Bebekliğimizden yetişip büyüdüğümüz her anda karşılıksız sevginin ete kemiğe bürünmüş hali hiç kuşkusuz annelerimizdir.

Dünyanın farklı yerlerinde farklı zamanlarda kutlanan Anneler Günü genel olarak her yıl mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanmaktadır.  ABD, Almanya, Venezuela, Japonya, Avusturya, Danimarka gibi pek çok ülkeyle birlikte Türkiye’de de Mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanıyor. Bu sene Anneler Günü tarih olarak 9 Mayıs 2021 Pazar günü yine her sene olduğu gibi mutlulukla kutlanacak.

Anneler günü ilk olarak Yunanlıların mitolojisinde birçok tanrının annesi olan Rhea adına verdikleri her yıl kutlanan ilkbahar festivalleriyle başlar. 1908’de ABD’de Anna Jarvis’in yitirdiği annesi için başlattığı kutlama günleri daha sonra genişleyerek 1914 yılında geniş çaplı olarak ülke çapında kutlanmaya başlanmıştır.

Bu özel günde annelerimize aldığımız en küçük bir hediye bile onu mutlu etmeye yeter. Takılingo olarak en özel hediye seçeneklerini sizler için yazımızda derledik.

Anneler Günü İçin Tercih Edebileceğiniz Kolye Seçenekleri: (Daha fazla Seçenek İçin Lütfen Linke Tıklayınız. https://www.takilingo.com/taki/kolye/kadin-gumus/)

Anneler Günü İçin Tercih Edebileceğiniz Kadın Yüzük Seçenekleri: (Daha fazla Seçenek İçin Lütfen Linke Tıklayınız. https://www.takilingo.com/taki/yuzuk/gumus-kadin/ )

Anneler Günü İçin Tercih Edebileceğiniz Kadın Bileklik Seçenekleri: (Daha fazla Seçenek İçin Lütfen Linke Tıklayınız. https://www.takilingo.com/taki/kadin-bileklik/ )

Anneler Günü İçin Tercih Edebileceğiniz Kadın Takı Setleri Seçenekleri: (Daha fazla Seçenek İçin Lütfen Linke Tıklayınız. https://www.takilingo.com/taki/taki-setleri/ )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Takılingo
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?